İzolasyon İşleri

 

İzolasyon hizmeti için arayışınızı sürdürüyorsanız, Kutsal İnşaat firmamızla hizmet sunmaya hazırız.

 

 

Faturaların azalmasını sağlamanın yanı sıra binanın ömrünü uzatmak, içeriden daha konforlu olmasını sağlamak ve binanın dış etkenlerden korunmasını sağlayan işlemlere izolasyon denir. İzolasyon çalışmalarıyla birlikte binanın sıcak ve soğuk gibi hava şartlarından daha az etkilenmesi sağlanır, böylece ihtiyaç olan enerji miktarı düşürülerek daha uygun fiyatlarla ısınma - soğutma hizmeti alınmış olur. Isı yalıtımının yanı sıra su ve ses izolasyonu da sağlanarak hem binanın içine su girmesi engellenir hem de dışarıdaki seslerin yapının içine daha az girmesi sağlanır.

İzolasyon çalışmaları sadece çatı için yapılıyor diye düşünülse de bu düşünce doğru değildir. Binanın temelinden yan yüzeyini kapsayacak şekilde çatıya kadar izolasyon yapmak mümkündür. Tamamı izole edilmiş bir bina, hem ses, hem su hem de ısı izolasyonunu tam şekilde sağlar. Kısa vadede büyük masraf olarak görülen İzmir izolasyon çalışmaları, uzun vadede tamir masraflarını ve faturaları düşüreceği için yapı sahiplerini memnun edecektir.

İzolasyon ile kış aylarında binaya su girişleri azalacak, binaya uzun süre bakım yapma ihtiyacı da hissedilmeyecektir. Su girişi kaynaklı rutubet problemi de çözülecek, böylece binanın çeşitli bölgelerinde kötü görüntülerin görülme ihtimali kalmayacaktır.

İzolasyon çalışmaları kapsamında 3 farklı yalıtım gerçekleştirilir:

ISI YALITIMI

İzolasyon çalışmalarının en etkili olduğu bölüm, ısı yalıtımıdır. İzolasyon ile ısı kaybı yüzde 60'a yakın şekilde engellenerek yapının içinde yer alan ısının dışarı çıkması engellenir. Yaz aylarında evin soğutulma ihtiyacı azaltılırken kışın ise enerjiye olan ihtiyaç düşecektir.

SES YALITIMI

Özellikle yol kenarında ya da çok sesli bölgelerde yer alan yapıların ses problemleri ses yalıtımı ile çözülecektir. Komşularından rahatsız olan konut sahiplerinin de en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olan İzmir izolasyon, sinema ve hastane gibi ortamlarda da sıkça yararlanılan bir çalışma olmuştur.

SU YALITIMI

Birçok dairenin en büyük problemleri arasında yer alan küf ve mantar sorunu, izolasyon çalışmaları ile çözülmektedir. Bunun yanı sıra yağmur ve kar gibi hava koşullarından minimum etkilenmenin yolu, izolasyondur. İzolasyon çalışmaları ile yapıların su yalıtımı sağlanarak binanın zarar görmesi engellenmiş olur.

İZMİR İZOLASYON FİYATLARI

İzmir izolasyon hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların en çok araştırdığı konular arasında, İzmir izolasyon fiyatları yer alıyor. İzolasyon çalışmalarında fiyatlar, çatı büyüklüğü, kullanılacak malzeme, malzemenin güncel fiyatları, su tahliye alanları, baca diplerinin izolasyonu, saçaklar ve buna benzer detaylara göre değişiyor. Bu nedenle izolasyon çalışmaları için net bir fiyat vermek mümkün olmuyor. Yapılan keşif çalışmasının ardından yapılan hesaplama sonucunda izolasyon fiyatları belli oluyor. Siz de izolasyon fiyatlarını merak ediyorsanız, firmamızla iletişime geçebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İZMİR İZOLASYON ÇALIŞMALARI İÇİN HEMEN ARAYIN

Kutsal İnşaat olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında İzmir izolasyon hizmetlerimizi de müşterilerimize sunuyoruz.

Siz de firmamızın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak ve çalışmalarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz de İzmir izolasyon hizmeti için hemen arayın.

 

Bizden Bildirimleri Alın

Bildiğimiz herşeyi sizler ile bu bilgileri paylaşmak istiyoruz.