İzmir Alçı Sıva İşleri

 

Kutsal İnşaat olarak İzmir alçı sıva hizmetlerimizi hızlı ve kaliteli şekilde devam ettiriyoruz.

 

 

Genelde kaplama, gazbeton, tuğla, beton ve benzeri malzemelerin üzerine uygulanan, kaba sıvanın üstüne yapılan ve kat oluşturan yüzeye İzmir alçı sıva işlemi ismi verilir. Yapımı sırasında içine su eklenen, bu sebeple yanmaya karşı dayanıklı olan alçı, içine hava geçirmesi nedeniyle de nem oranını dengeler. 

ALÇILAR KÜF VE BAKTERİ OLUŞTURMAZ

Küf, bakteri ve mantar oluşturmayan alçılar, uygulandıktan sonra yapıyı düz ve boyanabilir hale getirir. Alçılar neredeyse tüm yapılarda kullanılır. Konutlarda, ofislerde, okullarda, iş ve alışveriş merkezlerinde, otellerde ve hastanelerde alçılardan yararlanılır.

İzmir alçı sıva uygulamasında ilk olarak alçının kireç ve çimento torbalarından ayrı olarak konumlandırılması, su ve nemden korunması gerekir. Alçı sıva uygulaması öncesi, çalışma yapılacak yüzeyin çok kuru, yağlı ve tozlu olmaması gerekir. Boyalı yüzeylere, alçı çalışması öncesi çentik atılması gerekir. 

ALÇININ ÇATLAMA RİSKİ EN AZA İNDİRİLMESİ GEREKİR

İzmir alçı sıva çalışmaları kapsamında çatlama riskinin en aza indirilmesi için farklı malzemelerinin birleştikleri noktalara sıva filesi ile müdahale edilmelidir. Alçı sıva kalınlığı fazla olması halinde çalışmaların 1 gün arayla iki aşamada, iki kat mastarlanmadan yapılması gerekir. Alçı çalışmalarının tamamlanmasının ardından boyama uygulaması için alçının tamamen kuruması gerekir. Alçının tam kurumadan boya atılması halinde yüzeyde kabarma oluşabilir.

ALÇI ISI VE SES İZOLASYONU SAĞLAR

Alçı, hafif bir malzeme olduğu için yapı ağırlığının hafif tutulmasında önem taşır. Klasik sıvaya göre daha hafif olan alçılar, klasik sıvaya göre daha kolay uygulanabildiği için daha çok tercih edilir. Alçılar, diğer hafif malzemelere göre daha iyi ısı iletkenliği sağlayarak izolasyona destek sağlar. İçinde boşluk olan alçı, sesi tutabildiği için ses izolasyonu da sağlamış olur.

Alçı, inorganik bir malzeme olduğu için yangın sıcaklığını azaltarak yangına karşı direnç elde edilmesini sağlar. Alçı, ortamda bulunan fazla nemin toplanmasını ve kuru ortamlarda bu nemi dışarı vererek ortamın dengesinin kurulmasına yardım eder.

ALÇI SIVA ÇALIŞMALARI İÇİN BİZİ TERCİH EDİN

Kutsal İnşaat olarak, müşterilerimize dekorasyon hizmeti sunmaya devam ediyor, İzmir alçı sıva hizmetlerimizi de müşterilerimizle buluşturuyoruz. Çalışmalarımız kapsamında müşterilerimize en kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize sunuyor ve beklentilerini en üst seviyede karşılamayı hedefliyoruz.

Siz de firmamızın sunduğu İzmir alçı sıva ayrıcalıklardan yararlanmak ve firmamızın sunduğu ürünlerden sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapacağımız görüşmede çalışmalarımızla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Mevlana Mahallesi, 1707/11 Sokak, No:2 K:2 Bornova / İzmir adresinde yer alan firmamızı 0232 373 00 11 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Siz de İzmir alçı sıva çözümlerimiz için hemen arayın.

 

Bizden Bildirimleri Alın

Bildiğimiz herşeyi sizler ile bu bilgileri paylaşmak istiyoruz.